Iki vasario 1 d. – dar galima teikti prašymus susigrąžinti dalį kainos už viešuosius interesus atitinkančias paslaugas (VIAP)

2020 01 29
Iki vasario 1 d. – dar galima teikti prašymus susigrąžinti dalį kainos už viešuosius interesus atitinkančias paslaugas (VIAP)

Iki vasario 1 d. energijai imlios pramonės įmonės gali teikti prašymus susigrąžinti dalį kainos už viešuosius interesus atitinkančias paslaugas (VIAP). Susigrąžintos lėšos skirtos investuoti į energijos taupymo priemones ir stiprinti savo konkurencingumą.

Susigrąžinti VIAP kainos dalį gali tos įmonės, kurios per metus sunaudoja daugiau nei 1 GWh elektros energijos ir neturi pradelstų VIAP lėšų mokėjimų. Jos gali susigrąžinti 85 proc. VIAP kainos dalies, sumokėtos už per praėjusius kalendorinius metus suvartotą elektros energijos kiekį, viršijantį 1 GWh.

„Pernai startavusia skatinimo sistema jau išreiškė norą pasinaudoti beveik keturiasdešimt įmonių. Tai patvirtina, kad ėmėmės reikalingų žingsnių stiprinant mūsų pramonę ir sukuriant patrauklesnę aplinką investicijoms. Verslas sutaupo du kartus – susigrąžindamas VIAP lėšas ir tuo pačiu padidindamas savo konkurencingumą per investicijas į efektyvumą“, – sako energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas.

„Tas įmones, kurios vartoja daug energijos ir siekia susigrąžinti VIAP kainos dalį už 2020 m., tačiau dar nėra sudariusios sutarties, kviečiame suskubti ir ne vėliau kaip iki 2020 m. vasario 1 d. pateikti reikiamus dokumentus“, – sako VIAP lėšų administratoriaus „Baltpool“ generalinis direktorius Andrius Smaliukas.

Reikalingų pateikti dokumentų sąrašą galite rasti „Baltpool“ tinklalapyje.

39 įmonės, kurios 2019 m. jau yra sudariusios sutartis su „Baltpool“ dėl VIAP kainos dalies grąžinimo, per metus suvartoja apytiksliai 2 teravatvalandes (TWh) elektros energijos. Už 2019 metus joms potencialiai gali būti sugrąžinta 15,5 mln. eurų VIAP lėšų, už 2020 m.  – 8,62 mln. eurų. Ši suma priklauso nuo Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos nustatytos atsinaujinančių energijos išteklių VIAP kainos, kuri 2019 metams buvo 0,881 ct/kWh, 2020 metams – 0,507ct/kWh.

Sutartis sudariusios įmonės yra įsipareigojusios investuoti į energijos vartojimo efektyvumo priemones, kurių bendra vertė 26 mln. eurų. Jas įdiegus įmonės sutaupys iki 275 GWh energijos, iš jų 75 GWh – elektros energijos.