Startuoja BALTPOOL administruojama prekyba valstybine mediena

2018 01 10

Elektroninę valstybiniuose miškuose pagamintos žaliavinės medienos pardavimo sistemą nuo sausio 10 d. faktiškai administruos valstybės valdomai EPSO-G įmonių grupei priklausantis energijos išteklių biržos operatorius BALTPOOL UAB. Iki šiol už prekybą valstybine mediena buvo atsakinga Generalinė miškų urėdija prie Aplinkos ministerijos.

BALTPOOL administruojama didmeninės valstybiniuose miškuose pagaminta žaliavine mediena ir miško kirtimo liekanomis prekybos sistema yra skirta sudaryti galimybę visiems rinkos dalyviams įsigyti medienos konkurencijos sąlygomis, taip užtikrinant didžiausią grąžą valstybei.

Pirmoji prekybos sesija įvyks kai tik VĮ Valstybinių miškų urėdija informuos administratorių apie poreikį surengti medienos pardavimo aukcioną.

Prekybos mediena tvarka iš esmės lieka tokia pati. Kviečiame rinkos dalyvius iš anksto susipažinti su prekybos mediena sąlygomis čia.

Valstybinės miškų tarnybos duomenimis, valstybinių miškų vertė 2016 m. sausio pradžioje siekė apie 2,4 mlrd. eurų.

Naudojantis elektronine prekybos sistema per metus Lietuvoje parduodama apie 2,4 mln. kub. žaliavinės medienos ir miško kirtimo liekanų.