Medienos biržos apžvalga – 2021 m. gegužė

2021 06 18
  • Gegužės mėnesį buvo organizuojamas 2021 m. II pusmečio aukcionas. Trumpalaikiuose aukcionuose VMU pateikė parduoti rekordinį medienos kiekį šiais metais (pasiūlytas kiekis natūriniais vienetais (ktm) buvo nežymiai didesnis nei balandžio mėnesį, tačiau balandį fiksuotas 60 % augimas).
  • Medienos kainų indekso vertė kilo 1,8 %., tačiau ji nepralenkė visų laikų didžiausios indekso vertės, kuri buvo fiksuota 2018 m. lapkričio mėn. Šie du rinkos pikai skiriasi tuo, kad dabartinis pikas yra susijęs su padarinės medienos kainų rekordais, o 2018 m. rekordai buvo fiksuoti mažiau vertingos – malkinės/plokščių medienos ir popierrąsčių kategorijose.
  • 24 regioniniai padaliniai paskelbė 65 aukcionus, iš kurių įvyko 32. Aukcione dalyvavo 87 pirkėjai, iš kurių sandorius sudarė 62. Statistiškai pirkėjų aktyvumas, lyginant su balandžio mėnesiu, gerokai krito, tačiau labai realu, kad dalyvių elgesį paskatino aukštos kainos ir neaiškios ateinančio pusmečio tendencijos, kurios paaiškėjo tik gegužės 25 d. Po pusmetinių aukcionų rezultatų dalyvių aktyvumas turėtų tik augti.
  • Pardavimui pateikta 36 092 ktm medienos – panašus kiekis kaip ir praėjusį mėn. VMU pardavimui pateikė paklausiausius medienos produktus, t. y. pjautinųjų rastų pasiūla sudarė 45 % parduodamo kiekio, o pasiūla augo daugiau kaip 10 %. Popierąsčių pasiūla sumažėjo 40 %. VMU išlaiko poziciją pardavinėti paklausiausius produktus pikiniame kainos lygyje. Ši tendencija nepalietė tarrąsčių sortimento – jų parduodavimo kiekis sumažėjo 10 %.
  • Pjautinųjų rąstų (B/C) svertinė kaina pasiekė eilinį rekordą – 98,32 Eur/ktm lygį.

Skaityti daugiau