Dėl biokuro priėmimo karantino sąlygomis

2020 03 17

Dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės ir dėl to šalyje paskelbto karantino rėžimo, energijos išteklių biržos operatorius BALTPOOL UAB (toliau – Operatorius) teikia savo nuomonę ir rekomendacijas dėl biokuro priėmimo procedūros vykdant biržoje sudarytus sandorius.

Primename, kad Biokuro tiekimo tipinių sąlygų 6.13 punktas nustato, kad „ėminių biokuro kokybės rodikliams nustatyti paėmimo faktą patvirtina abiejų šalių atstovai savo parašais. Šalys tarpusavio sutarimu gali pasirinkti mėginio paėmimo fakto užfiksavimo būdą (pvz. abi šalys pasirašo ant lipnaus lapelio užklijuoto ant mėginio, arba ant mėginio klijuojama plomba su numeriu, o abi šalys pasirašo specialiame žurnale ir pan.).“

Siekiant išvengti tiesioginio žmonių kontakto karantino laikotarpiu, Operatorius siūlo vadovautis ir, iškilus ginčui, pripažins šiuos ėminio paėmimo fakto užfiksavimo būdus:

1. Naudotis Elektroninių važtaraščių posistemiu (toliau – i.VAZ)

Šiuo atveju Operatorius rekomenduoja biokuro priėmimo etape laikytis šios tvarkos:

 1. Sukuriamas e. važtaraštis (pardavėjų patogumui, prekybos sistemoje yra įdiegtas specialus įrankis, palengvinantis e. važtaraščių parengimą ir siuntimą į i.VAZ sistemą);
 2. Pirkėjas priima biokurą įprastine tvarka, tačiau pardavėjo atstovai dalyvauja ėminių ėmime ir formavime užtikrinant saugų atstumą (ne mažiau kaip 2 m), pavyzdžiui, ėminiai imami stebint pardavėjo atstovui per saugų atstumą, ėminiai formuojami lauke ar tiesiogiai transliuojant/atliekant vaizdo įrašus ir (ar) pan.
 3. Pirkėjas (gavėjas) patvirtina e. važtaraštį i.VAZ sistemoje. Patvirtindamas važtaraštį, pirkėjas i.VAZ sistemoje taip pat nurodo:
  i. Krovinio svorį (pardavėjui reikalaujant el. paštu atsiųsdamas svėrimo akto kopiją);
  ii. Paimtų ėminių plombų numerius.

2. Nesant galimybės naudoti i.VAZ, siūlome ėminio paėmimo faktą fiksuoti elektroniniais laiškais:

Šiuo atveju Operatorius rekomenduoja laikytis šios tvarkos:

 1. Pardavėjas atsiunčia el. laišką pirkėjui, kuriame nurodo sandorio numerį, pagal kurį pristatomas biokuras, krovinio svorį ir transportavimo atstumą (jeigu priėmimas bus atliekamas      erdmetriais). Galima pridėti krovinio važtaraščio kopiją (nuotrauką) arba ją atsiųsti el .paštu pirkėjui reikalaujant).
 2. Pirkėjas priima biokurą įprastine tvarka, tačiau pardavėjo atstovai dalyvauja ėminių ėmime ir formavime užtikrinant saugų atstumą (ne mažiau kaip 2 m), pavyzdžiui, ėminiai imami stebint  pardavėjo atstovui per saugų atstumą, ėminiai formuojami lauke ar tiesiogiai transliuojant/atliekant vaizdo įrašus ir (ar) pan.
 3. Pirkėjas, atlikęs visas procedūras, atsako į pardavėjo siųstą el. laišką jame nurodydamas:
  i. Krovinio svorį (Pirkėjui reikalaujant prisegdamas svėrimo akto kopiją);
  ii. Paimtų ėminių plombų numerius.

Operatorius primena, kad šiuo metu susidariusi situacija yra išskirtinė. Todėl prašome ir tikimės iš dalyvių abipusio geranoriškumo ir bendradarbiavimo vykdant biokuro tiekimo sandorius. Kilus bet kokių klausimų – visuomet esame pasiruošę Jums padėti.

Biokuro birža BALTPOOL
tel. +370 5 239 3158
el. p. [email protected]