Dėl naujo biokuro produkto, gaminamo iš miško kirtimo liekanų, įtraukimo į prekybą biržoje

2022 03 09
Dėl naujo biokuro produkto, gaminamo iš miško kirtimo liekanų, įtraukimo į prekybą biržoje

 

Energijos išteklių biržos operatorius BALTPOOL UAB (toliau – Operatorius), atsižvelgdamas į sukauptą biržos administravimo patirtį, apibendrindamas biržos dalyvių išsakytus pasiūlymus bei siekdamas užtikrinti, kad biokuro gamybai būtų galima panaudoti kuo daugiau vietinės žaliavos, siūlo:

1. Į prekybą biržoje įtraukti naują produktą – SM3D, kurio gamybai galėtų būti naudojamos TIK sausos miško kirtimo liekanos. Šis produktas nuo dabartinio SM3 produkto skirtųsi tuo, kad tai būtų sausas biomasės kuras, kurio gamyboje naudojamos miško kirtimo liekanos.

Tokio produkto išskyrimas pasirinktas įvertinus Suomijos ilgametę praktiką naudojant tokios specifikacijos kurą bei atskirų rinkos dalyvių Lietuvoje atliktus bandymus. Jų rezultatai rodo, kad prieš susmulkinimą palikus kirtimo liekanas pastovėti, nukrenta didžioji dalis lapų ir spyglių, kurie iš esmės ir kelia daugiausiai iššūkių biokuro vartotojams.

Siekiame ir tikime, kad tokio produkto įtraukimas į prekybą biržoje gali padidinti pirkėjų įsigyjamo kuro, kurio gamybai gali būti naudojama vietinė žaliava – kirtimo liekanos, kiekius.

2. Atliekami kiti smulkūs produktų specifikacijos patikslinimai:

2.1. Aiškiai nustatoma, kad SM1, SM1W, SM2 bei SM3D produktų gamybos metu nebus galima papildomai įmaišyti žievės bei pjuvenų. Minėtos priemaišos kaip sudedamoji dalis ir toliau galės būti naudojama SM3 produkto gamyboje;

2.2. Patikslinama, kad kai kalbama apie SM2 produkto žaliavų kategoriją „Negenėti medžiai“, turimi omeny tiek miško žemėje, tiek ir ne miško žemėje augantys negenėti medžiai.

Jeigu turėtumėte komentarų ar pasiūlymų dėl pateiktų produktų pakeitimo pasiūlymų, maloniai prašome juos pateikti mums iki 2022 m. kovo 23 d. adresu [email protected]. Kilus bet kokiems klausimams, prašome susisiekti šiuo kontaktu: Vaidotas Jonutis, el. p.: [email protected]

Dėkojame už bendradarbiavimą.

Su Medienos skiedros produktų technine specifikacija galite susipažinti ČIA.