Biržos kainų kotiruotės tarptautinėse apžvalgose

2017 07 19

Lietuvos energijos išteklių biržos BALTPOOL biokuro kainos nuo šio bus skelbiamos Didžiosios Britanijos kompanijos „Hawkins Wright Ltd.“ rengiamame tarptautinės biomasės rinkos dalyviams skirtame mėnesiniame leidinyje „Forest Energy Monitor“.

Energijos perdavimo ir mainų įmonių grupei EPSO-G priklausanti BALTPOOL energijos išteklių birža kiekvieną mėnesį leidiniui „Forest Energy Monitor“ pateiks Lietuvos medžio skiedros ir granulių kainų kotiruotes.

„Tai dar vienas žingsnis įgyvendinant mūsų siekį – tapti tarptautiniu mūsų regiono biokuro prekybos centru. Nuo šiol Lietuvos ir kaimyninių rinkų dalyviai galės objektyviai palyginti susiformavusias ir besiformuojančias kainas mūsų regione su biokuro pasiūlos ir paklausos tendencijomis kitose šalyse, o viešai skelbiamos medžio skiedros ir granulių kainų kotiruotės didins tarptautinių biokuro gamintojų ir pirkėjų susidomėjimą prekiauti BALTPOOL biržoje,“ – sako BALTPOOL generalinis direktorius Andrius Smaliukas.

Jau dabar BALTPOOL biokuro biržoje yra užsiregistravę 3 pirkėjai ir 16 biokuro pardavėjų iš Latvijos, sėkmingai aprūpinančių kuru Lietuvos šilumos gamintojus.

Tarptautines biomasės ir biokuro apžvalgas rengianti „Hawkins Wright Ltd.“ šiame verslo sektoriuje veikia jau 35 metus ir yra pasaulyje pripažinta rinkos analizes, strategines verslo konsultacijas ir verslo planus rengianti Didžiosios Britanijos kompanija, kurios įžvalgos gali įtakoti medžio skiedrų ir medžio granulių pasiūlą ir paklausą tiek regioniniu, tiek tarptautiniu mastu.

UAB BALTPOOL yra Lietuvos energijos išteklių biržos operatorius, turintis teisę organizuoti prekybą biokuru ir kitais produktais. Taip pat bendrovė yra viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (toliau – VIAP) lėšų administratorius, atliekantis VIAP lėšų surinkimo, išmokėjimo ir administravimo funkcijas.

BALTPOOL priklauso UAB EPSO-G įmonių grupei, kuri taip pat valdo elektros perdavimo sistemos operatoriaus LITGRID AB ir gamtinių dujų perdavimo sistemos operatoriaus AB „Amber Grid“ kontrolinius akcijų paketus. 100 proc. EPSO-G akcijų valdo Lietuvos Respublikos energetikos ministerija.

Biokuro biržos aukcionai vykdomi kiekvienos kalendorinės savaitės antrąją darbo dieną. Šiuo metu BALTPOOL biokuro biržoje užsiregistravę 218 pardavėjų ir 78 pirkėjai.

BALTPOOL biokuro birža savo veiklą pagal dabartinį modelį pradėjo 2013 m. liepą.