Biokuro pristatymas neeilinėmis meteorologinėmis sąlygomis

2021 01 28
Biokuro pristatymas neeilinėmis meteorologinėmis sąlygomis

Lietuvoje esant neeilinėms meteorologinėms sąlygoms ir iškritus didesniam nei įprasta sniego kiekiui, biokuro tiekėjai susiduria su kliūtimis keliuose: sudėtinga patekti ne tik į miškuose sukauptus biokuro žaliavos sandėlius, bet ir pristatyti biokurą iš artimesnių sandėlių.

Prašome pirkėjų atsižvelgti į sudėtingas pristatymo sąlygas ir, esant biokuro tiekėjų prašymui, lanksčiau derinti tiekimo grafikus ir (ar) prailginti biokuro priėmimo valandas.

Taip pat norėtume priminti, kad sandoris gali būti vienašališkai nutrauktas ne teismo tvarka, jeigu pardavėjas daugiau nei 20 % (dvidešimt procentų) pristatymo dienų per visą pristatymo laikotarpį pažeidžia tiekimo grafiką (jeigu dalyvis-pardavėjas konkrečią dieną pristato mažiau kaip 2/3 (dvi trečiąsias) pagal tiekimo grafiką turėto pristatyti biokuro produktų kiekio ir trūkstamas kiekis nėra pristatomas per 1 (vieną) darbo dieną). Todėl raginame kiek įmanoma lanksčiau žiūrėti į tiekimo grafikus ir priėmimo valandas, nes šiuo metu abejoms pusėms tik formaliai laikantis nustatytų reikalavimų, gali susiklostyti situacija, kad sandoriai bus vykdomi tik iš dalies ar bus bandoma reikiamą biokuro kiekį tiekti neviršijant leidžiamų paklaidų.

Tikimės, kad lankstesnis požiūris dėl susiklosčiusios situacijos leis pardavėjams tinkamai vykdyti sandorius, o pirkėjams – užtikrinti patikimą šilumos tiekimą.

„Baltpool“ komanda