BALTPOOL valdybos pirmininku išrinktas EPSO-G Strategijos ir plėtros direktorius N. Biknius

2017 02 15

Lietuvos biokuro biržos BALTPOOL valdyba pirmininku išrinko UAB „EPSO-G“ Strategijos ir plėtros direktorių Nemuną Biknių. Iki šiol jis ėjo BALTPOOL UAB valdybos nario pareigas.

Penkių narių BALTPOOL valdybai, kurią sudaro nepriklausomas narys Viktoras Baltuškonis, gamtinių dujų perdavimo sistemos operatoriaus „Amber Grid“ Komercijos direktorius Vytautas Ruolia, „Klaipėdos nafta“ atstovė Renata Navikaitė ir EPSO-G grupės Finansų kontrolės vadovas Tomas Urmanavičius, N. Biknius pirmininkaus iki valdybos kadencijos pabaigos 2020 m. spalio 21 d.

Pasak N. Bikniaus, BALTPOOL tai sėkmingai savo misiją įgyvendinanti EPSO-G grupės įmonė, kuri per tris darbo metus iš esmės pakeitė situaciją šalies biokuro rinkoje ir tapo biokuro prekybos centru Lietuvoje.
„Šiandien reguliuojami energijos gamintojai didžiąją dalį biokuro pirkimų jau perkėlė į viešą prekybą, o tai turėjo teigiamos įtakos ir biokuro gamintojams, ir energijos vartotojams. Todėl sukurtą technologiją, patirtį ir darbuotojų gebėjimus galime ir privalome panaudoti energijos išteklių prekybos platformos plėtrai ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje” – komentuodamas BALTPOOL bendrovei keliamas užduotis akcentavo naujasis valdybos pirmininkas.

BALTPOOL yra Lietuvos energijos išteklių biržos operatorius, turintis teisę organizuoti prekybą biokuru ir kitais produktais. Taip pat bendrovė yra viešuosius interesus atitinkančių paslaugų (toliau – VIAP) lėšų administratorius, atliekantis VIAP lėšų surinkimo, išmokėjimo ir administravimo funkcijas.

BALTPOOL priklauso UAB „EPSO-G“ įmonių grupei, kuri taip pat valdo elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ ir gamtinių dujų perdavimo sistemos operatoriaus AB „Amber Grid“ kontrolinius akcijų paketus. 100% EPSO-G akcijų valdo Energetikos ministerija.

Nemunas Biknius taip pat yra „Amber Grid“ valdybos pirmininkas ir elektros perdavimo sistemos operatoriaus „Litgrid“ valdybos narys.