„Baltpool“: biokuro kainos Lietuvoje mažėja 7 savaites iš eilės

2022 11 04
„Baltpool“: biokuro kainos Lietuvoje mažėja 7 savaites iš eilės

Trumpalaikių biokuro sandorių (ang. SPOT) kainos Lietuvoje mažėja jau 7 savaites iš eilės – nuo rugsėjo viduryje užfiksuoto kainų piko, biokuro kaina sumažėjo beveik penktadaliu. Tarptautinės biokuro biržos „Baltpool“ ekspertų vertinimu, biokuras pinga dėl šiltų orų nulemto nedidelio biokuro suvartojimo ir kainos stabilizavimosi rinkoje nuslūgus emocijoms.

Lapkričio 3 d. „Baltpool“ biokuro prekybos aukcione vidutinė trumpalaikių biokuro sandorių kaina Lietuvoje siekė 39,73 Eur/MWh. Didžiausia biokuro kaina, palyginus Baltijos šalis, buvo užfiksuota Latvijoje (43,02 Eur/MWh), tačiau šioje šalyje biokuras pinga 4 savaites iš eilės.

„Šildymo sezono pradžia sutapo su šiltais rudeniškais orais, todėl esant mažesniam nei įprastai biokuro poreikiui, mažėjo ir kainos biržoje. Kita svarbi priežastis – emocijos, kurios vasaros pabaigoje buvo apėmusios visos Europos energetiką, nuslūgo, todėl biokuro kaina stabilizuojasi ir, tikėtina, nebeturėtų reikšmingai keistis sezono eigoje“, – teigė V. Jonutis.

„Baltpool“ spalio mėn. duomenimis, Lietuvos miestai yra įsigiję pakankamą biokuro kiekį, lyginant su pernai metų poreikiu. Sudarytų biokuro sandorių kiekis pirmam 2023 m. ketvirčiui  siekia 27 proc. poreikio. Didesnė biokuro dalis palyginamuoju laikotarpiu buvo įsigyta tik 2019 ir 2020 m., kai dėl žemų kainų rinkos dalyviai drąsiau pirko biokurą vasarą.