Baigėsi projektas „Ukrainos centrinio šildymo sektoriaus skaitmeninimas“

2021 11 12
Baigėsi projektas „Ukrainos centrinio šildymo sektoriaus skaitmeninimas“

 

Lapkričio 12 d. įvyko baigiamasis renginys, skirtas apibendrinti projektą „Ukrainos centrinio šildymo sektoriaus skaitmeninimas“, kuriam finansavimą iš Vystomojo bendradarbiavimo programos skyrė Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje. Iš viso, nuo projekto pradžios birželio mėnesį, BALTPOOL kartu su projekto partneriu Ukrainoje – bioenergetikos asociacija UABIO – surengė 3 praktinius seminarus, kurių metu dalinosi gerąja praktika kuriant biokuro biržą Lietuvoje.

Projekto tikslas buvo pasidalinti Lietuvos ilgamete patirtimi skaitmenizuojant šalies biokuro rinką. Jo metu apžvelgta ir detaliai pristatyta Lietuvos biokuro ir šilumos rinka, jos reguliaciniai aspektai, biokuro biržos konceptas, peržiūrėtas ir aptartas Ukrainos įstatymo projektas, reglamentuojantis prekybą biokuro produktais, artimiau susipažinta su Ukrainos biokuro rinkos niuansais bei rinkos dalyviais.

„Siekiame sukurti skaidrią biokuro rinką remiantis Baltijos šalių naudojama praktika. Projekto metu gavome vertingų patarimų, kaip pagerinti įstatymo projektą atsižvelgiant į ilgametę BALTPOOL biokuro biržos patirtį“, – sako Dr. Vitalii Zubenko, Ukrainos bioenergetikos asociacijos (UABIO) ekspertas.

Projekto metu Ukrainos biržos dalyviai praktiškai išbandė BALTPOOL biokuro prekybos platformą, turėjo darbines sesijas, kurių metu BALTPOOL Prekybos skyriaus vadovas Vaidotas Jonutis ne tik aptarė svarbiausius aspektus siekiant sukurti sėkmingą biokuro prekybos sistemą Ukrainoje, tačiau pasidalino ir ekspertinėmis įžvalgomis, atsakė į dalyviams kilusius klausimus. Susitikimų metu dalyvavo daugiau kaip 100 Ukrainos biokuro sektoriaus dalyvių iš Ukrainos šilumos tiekimo įmonių, valdžios institucijų atstovai iš Ukrainos Rados, Ukrainos Energetikos ministerijos, Ukrainos energetinių resursų biržos ir Ukrainos biomasės asociacijos. BALTPOOL ekspertų nuomone, Ukrainos rinka turi daug potencialo ir  toliau sėkmingai vystyti biokuro biržos projektą.

„Šaliai priėmus atitinkamus biokuro sektoriaus reguliavimo įstatymus, atsiranda visos galimybės vykdyti skaidrią biokuro prekybą elektroninėje prekybos platformoje kaip tą daro Lietuva. Tikimės, kad mūsų patirtis ir projekto metu išsakytos įžvalgos padės Ukrainai efektyviau valdyti biokuro rinką ir ją greičiau skaitmenizuoti“, – teigia BALTPOOL generalinis direktorius Andrius Smaliukas.