2016 m. rugpjūčio mėn. biokuro biržos apžvalga

2016 09 15

Rugpjūčio mėnuo atnešė naują pirkimų bangą BALTPOOL biokuro biržoje. Apyvarta augo iki 5,5 mln. eurų (+61,6 proc. lyginant su liepos mėn.), sandorių skaičius iki 294 ir buvo 12,64 proc. didesnis nei liepos mėnesį. Didžiausią įtaką apyvartos augimui darė augęs sandorių aktyvumas  šildymo sezonui. Šiam tiekimo laikotarpiui parduoto  biokuro kiekis sudarė 70,75 proc. nuo viso rugpjūčio mėnesį sudarytų sandorių biokuro kiekio.

Ilgalaikių sandorių kainos šildymo sezonui traukėsi -1,96 proc. Tai įvyko nes dauguma ilgalaikių sandorių buvo sudaryta Šiaulių ir Kauno apskrityse, kuriose biokuras statistiškai visuomet yra pigesnis. Atsižvelgiant į tai, kad rugsėjis yra paskutinis mėnuo, kuomet dar galima sudaryti ilgalaikius sandorius ateinančio šildymo sezono pradžiai, tikėtina, kad rugsėjo mėn. svertinė ilgalaikių sandorių kaina šildymo sezonui didės.

Rekordinės pirkimo ir pardavimų pavedimų vertės, kurios atitinkamai siekė 50 mln. Eur ir 73 mln Eur, rodo, kad tiek pirkėjai, tiek pardavėjai nori sudaryti ilgalaikius sandorius, tačiau dažnu atveju vis dar neranda abiem šalims tinkamos kainos. Atsižvelgiant į besiformuojančią kainą, taip pat į pusmetinių urėdijų medienos aukcionų kainas, tikėtina, kad pirkėjai, norintys apsirūpinti medienos skiedra šildymo sezonui ilgalaikiais sandoriais, tą galėtų padaryti už ne mažesnę nei 140 -145 Eur/tne kainą.